Ви увійшли як Гость | Група "Гости"| RSS
Бамбарбія Пошук туру Авіаквитки Запит туру Travel Sim Контакти

Полісервіс-Тур - агенція горящих путівок, туристична фірма Львів, акція Бамбарбія

Узнай первым о лучших турах:
Имя:
E-mail:

Курс валют
1 $ = 27,65 грн
1 Є = 30,85 грн


т/ф. (032) 260-22-40
моб. (067) 337-16-57
моб. (063) 137-02-12
skype: marinka55508


т/ф. (032) 276-74-09
моб. (067) 673-03-09
skype: nataly7000


т/ф. (032) 260-22-40
моб. (098) 476-86-18Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Головна » Статті » Туніс » Туніс - Про країну[ Додати статтю ]

О стране Тунис

Про країну
Міста та роботи
Готелі
Віза
Новини
Тури
Авіа
Екскурсії
Цікаво

Географічне розташування

Туніс - найменша і найбільш східна з країн Магрибу, до якого також належать Алжир, Лівія, Маврітанія і Марокко. На заході Туніс межує з Алжиром, на південному сході - з Лівією, а з півночі і сходу омивається Середземним морем. З його дикими, порізаними берегами, родючою долиною річки Меджеру, гірським ланцюгом Високого Теля (продовженням гір Атлас на сході) ландшафт на півночі Тунісу надзвичайно близький до південноєвропейських. Узбережжя Тунісу простягнулося на 1298 км (не рахуючи острови), і більшу частину його складають пляжі. У північній і північно-східній частині країни розташовуються більше 36 000 га прибережних дюн. Найбільш населені і жваві райони узбережжя знаходяться в східній частині - від Хаммамета до острова Джерба, тут же розміщуються основні туристичні готелі. Від Хаммамета до Сусса розкинулися пляжі з білим піском, у яких, як гриби після дощу, виростають сучасні курортні комплекси. Від Сусса до Сфакса тягнеться район Сахеля - царство оливкових і мигдальних гаїв, але цей Сахель не має нічого спільного з посушливими територіями Південної Сахари. На півночі Тунісу, на узбережжі між Бізерта і Табарку, пейзаж більш дикий, там пляжі перемежовуються скелями. Узбережжя в районі Табарки називається Кораловим - це царство підводного полювання та рибної ловлі. Більш «афріканскім» пейзаж стає в центральній частині Тунісу, де гірські ланцюги переходять в убогий степовий ландшафт.

За часів римлян оливкові гаї і злакові культури забезпечували тут досить високий рівень добробуту. Сьогодні ж в економіці Тунісу велике значення мають видобуток фосфатів, експорт фініків і кори коркового дерева, а також вирощування трави альфа, яка використовується для виготовлення плетених виробів і у виробництві целюлози. На сході, від затоки Хаммамет до Сфакса, до берегової лінії тягнеться туніський сахель. Це -область з неродючими піщаними грунтами і помірною кількістю опадів, що не дозволяє вести тут інтенсивне сільське господарство. У сахеле виростає велика частина оливкових дерев Тунісу, що забезпечують роботу найважливішою, хоча і стабільність, спричиняючи падіння світових цін галузі народного господарства країни. Бурхливо розвивається туризм - друга найважливіша галузь економіки сахеля.

На курортах Тунісу в 1998 р побувало понад 4 млн. Чоловік. На півдні Тунісу, в затоці Габес лежить невеликий острів Джерба ​​площею близько 500 км2. Приблизно в середині країни, протяжність якої з півночі на південь складає майже 900 км, починається дальній і жаркий Південь. Це країна солончаків, оазисів і великих просторів, покритих піщаними дюнами. Тут, в гірській країні Дахар знайшли свій останній притулок бербери -корінь жителі Тунісу. Мізерні опади (менше 100 мм на рік) і тонкий родючий шар грунту істотно обмежують можливості розвитку сільського господарства в цьому регіоні. На захід від Дахар простягається Великий Східний Ерг -справжня піщана пустеля, в точності така, якими зображуються пустелі на картинках. Далі на захід її піски переходять в алжирський Суф, а з півночі пустеля обмежується улоговиною Шотт, вологих солончаків. Економіку цього регіону визначають відкриті на крайньому півдні країни родовища нафти і газу, а також фінікові плантації в оазисах по краю Шотт.


Державний устрій
Площа: 163610. кв. км
Столиця: Туніс
Населення: 10,6 млн. Осіб (у 2010)
Мова: арабська (офіційна), широко поширена французька.
Релігія: 98% населення - мусульмани, невелика кількість католиків. Також в Тунісі на острові Джерба ​​проживає найбільша в арабському світі єврейська громада.
Часовий пояс: середній час за Гринвічем плюс одна година.
Валюта: туніський динар (1 динар - 1000 Міллі), американський долар - 1,5 туніських динарів. Гроші можна обміняти в будь-якому банку, зберігши чек для того, якщо буде необхідність обміняти їх назад. Туніські гроші мають таке гідність: банкноти динарів: 50, 30, 20, 10, 5; монети динарів: 5, 1, ½; монети Міллі: 100, 50, 20, 10, 5. За законом не можна вивозити національну валюту (динар) за кордон.
Система мір і ваг: метрична.

Міжнародний код телефонного зв'язку: +216.
Зателефонувати в Україні: 00 + 38 (код України) + код міста (Київ - 044) + телефон.
Подзвонити з України в Туніс: зі стаціонарного: 0-0-216- <код міста> - <номер телефону>.
з мобільного: + 216 <код міста> - <номер телефону>

Основні курорти Тунісу: Сусс, Монастір, Хаммамет, Махдія і острів Джерба.

Офіційні свята:
1 січня - Новий рік рухома дата в грудні-лютому - мусульманський Новий рік
20 березня - День Незалежності (від Франції, 1956)
21 березня - День молоді
9 квітня - День пам'яті мучеників боротьби за незалежність
1 травня - Свято праці
рухома дата навесні-влітку - Мулід ан-Набі (день народження пророка Мухаммеда)
25 липня - День Республіки (1957)
13 серпня - День жінок
15 серпня - Успіння
рухома дата в жовтні - на початку листопада - Ід аль-фітр (Ураза-байрам, мусульманське свято розговіння)
7 листопада - Національний День, (річниця приходу до влади діючого президента в 1987)
20 грудня - Ід аль-Ідха (свято жертвопринесення)
29-30 днів - Рамадан (рухома дата) - пост, під час якого мусульмани відмовляються від простих людських потреб в денний час.


Політичний устрій

Звільнений від французької залежності в 1957 році, Туніс став президентською республікою.

Глава держави - президент. Законодавча влада належить однопалатному парламенту - Палаті депутатів. Члени парламенту і президент обираються в ході прямих загальних виборів строком на 5 років. Територія країни розділена на 23 віллайета (провінцій), в свою чергу розділених на 254 округу (делегації). У Тунісі представлена ​​теократична правова система, де дер жавної релігією є іслам. Дана правова система має теологічну основу у вигляді ідеї про божественне походження держави і права. Мусульманське право - шаріат - це система норм, заснована на ісламі. Для Тунісу характерна надзвичайно об'ємна сфера нормативного регулювання, широко охоплює також приватне життя людей. Таким чином, крім законодавства і судових прецедентів, в Тунісі велику роль відіграють доктринальні джерела права.

Незважаючи на те, що водопровідна вода в Тунісі вважається безпечною, воду для пиття рекомендується купувати в пляшках.


Особливості

    Туніська кухня більше нагадує європейську, ніж багату гострими спеціями традиційну арабську кухню.
    У їжі переважає натуральне, що не подрібнене м'ясо риби і птиці, приготоване на рожні, шампурах або на спеціальних жаровнях; овочі готують на пару.
    Для того, щоб зрозуміти суть туніської кухні, обов'язково варто спробувати знаменитий кус-кус, в приготуванні якого тунісцям немає рівних на всьому Сході. Здавалося б, звичайна пшоняна каша, приготована на пару з овочами, м'ясом курки або риби і заправлена ​​томатним соусом або солодка з сухофруктами - але виходить воістину неповторна страва!
    Ще однією відмінною рисою туніської кухні є трепетне ставлення до тунця. Його люблять додавати куди завгодно: в гарячі страви, салати, соуси, випічку, принципово вважаючи, що тунець - це не риба, а м'ясо.
    Взагалі до риби і морепродуктів в Тунісі ставляться з великою повагою. Вибір свіжої риби завжди багатий, її прекрасно готують з помідорамиф, перцем, шафраном, додають спеції і подають до неї особливі улюблені ласощі тунісців - дуже гостру пасту харісса. Харісса подають практично до всіх страв, без неї не обходиться навіть сніданок.
    Популярні національні страви: суп шорба, схожий на чебурек брик, міні-рулет тажин, міні-шашлик брошет.
    Тунісці обожнюють солодке. Від достатку різного роду східних солодощів ви просто розгубитеся.
    До спиртного в Тунісі ставляться досить спокійно. Тут виробляють прекрасні сухі і столові вина. Деякі вина можуть цілком конкурувати з певними французькими сортами. І не дивно: виноробство розвивалося тут французами, і до сих пір французькі майстри консультують місцевих. До речі, місцеві вина коштують значно дешевше французьких. Спробуйте інжирна горілку «Буха» і знаменитий лікер з фініків і трав «Тібарін», який зазвичай наливається на денце великий коньячної чарки і випивається одним ковтком. Найпопулярнішим місцевим пивом вважається Celtia.
    У мусульман не прийнято є стоячи або на ходу, дивитися в обличчя людини, зайнятої їжею і пити воду після жирного блюда. Хліб зазвичай відламують руками. У маленьких міських ресторанчиках не рекомендується пробувати дари моря. Ні в якому разі не можна купувати очищені овочі і фрукти. Якщо проблеми зі шлунком все-таки виникнуть, рекомендуємо вживати інжир, білий рис і йогурт.

Про їжу в готелях

    Багато готелів влаштовують тематичні вечері інтернаціональної, італійської, арабської кухні, змінюючи її щовечора.
    Майже у всіх готелях в головному ресторані існує така система розміщення гостей за столиками, коли столик закріплюються за туристом на весь час проживання в готелі. При необхідності завжди можна попросити метрдотеля поміняти столик. Якщо турист відпочиває
    один, то його можуть підсадити за столик до інших туристам.
    Напої за вечерею, відповідно до світової практики, оплачуються додатково (виняток становлять готелі, що пропонують систему «все включено»).
    Ряд готелів на вечерю влаштовують «шведський стіл» з холодних і гарячих закусок і салатів, а основні страви та десерти подають по меню з можливістю вибору з 4-5 страв. Меню публікується заздалегідь, при цьому біля входу в ресторан влаштовується «вітрина»: основні страви виставляються з номерами, щоб спростити замовлення офіціантові.
    Про їжу в кафе і ресторанах
    Туніські міста рясніють маленькими кафе і закусочними, де можна недорого перекусити. Наприклад, піца або тарілка спагеті з соусом обійдеться в 2-3 долара, в залежності від міста.
    Ціни в ресторанах можуть варіюватися відповідно до престижем ресторану і якістю обслуговування. Якщо ви замовите столик на кілька людей (більше двох), то вам, швидше за все, зроблять знижку.
    Меню закусочних і ресторанів пропонує страви як європейської кухні, так і національної. Щоб повною мірою відчути місцевий колорит, вам просто необхідно спробувати одне з них.

Пляжі

Невід'ємна частина будь-якого курорту в Тунісі - прекрасні пляжі з дивовижно білим і дрібним піском, разом простягнулися на 1200 км.


Пляжний відпочинок

    Більшість туніських готелів знаходиться на березі, має власний пляж, а міські готелі обов'язково мають власну територію на пляжі. У будь-якому випадку, кожен готель відповідає за чистоту своєї зони на пляжі.
    У більшості готелів Тунісу лежаки і парасольки є платними.
    Також в більшості готелів навіть за гроші не надаються пляжні рушники, а службовці готелів стежать за тим, щоб відпочиваючі не користувалися рушниками, взятими з номера.
    Залишаючи пляж, не забудьте зібрати все сміття в пакет і донести його до найближчого сміттєвого бака.
    Ваша безпека під час купання гарантується лише на водному просторі, зазначеному буйками. Якщо ви заплили далеко від берега,  під час відливу,вас може понести вас далеко у відкрите море. Пам'ятайте також, що за буйками на вас може налетіти водний мотоцикл, серфінг, катамаран або катер.
    Небезпечних для людини морських змій і риб біля берегів Тунісу не водиться.

Транспорт

внутрішній транспорт

    Муніципальний транспорт представлений трамваями і автобусами.
    Туристам не рекомендується користуватися автобусами загального призначення, так як вони не мають постійного маршруту, на їх лобовому склі тільки вказується номер і місце призначення арабською мовою. Більш зручний засіб пересування - маршрутне таксі (луаж). Луаж вирушають в дорогу, коли набирається достатня кількість пасажирів.
    Маршрутні таксі з червоною смугою служать виключно для далеких пасажирських перевезень. Вартість поїздки обмовляється заздалегідь. Ціна такого таксі в два рази нижче, ніж ціна звичайного таксі. Однак в нічний час доби тариф зростає на 50%.
    Будьте уважні! Вас можуть легко обрахувати, тому вимагайте у водія список тарифів.
    У містах працюють дві категорії звичайних таксі: жовті «бебі-таксі», розраховані на перевезення трьох пасажирів, і «большіе таксі», що перевозять чотирьох пасажирів. Уважно стежте за тим, щоб лічильник був включений. Платіть таксисту строго по лічильнику. Не забувайте при цьому, що лічильник показує міллімів, а не динари, і що в динарі не 100 міллімів, а 1000.

Потяги

Подорожувати по містах можна на поїзді. Перед тим, як сісти у вагон, купіть квиток, інакше доведеться платити вдвічі більше. Ціна квитка від Тунісу до Сусса - $ 5.

Прокат автомобілів

    Оренда автомобіля в Тунісі - дороге задоволення: малолітражка обходиться приблизно в 100 динарів в день. Ціни, що встановлюються місцевими прокатними конторами, трохи нижче.
    Доцільно переконатися в хорошому стані автомобіля, оскільки більшість здаються в оренду машин має суттєві дефекти. Машину напрокат також можна взяти в отеле.т Найдешевша машина в цьому випадку обійдеться в 75 динарів в день.
    Туніс має добре розвинену автотранспортну мережу на якій діють європейські правила дорожнього руху. Дорожні знаки відповідають міжнародним стандартам, багато позна чення даються на арабською та французькою мовами. Стан доріг хороше, особливо на півночі країни.
    Для водіння автомобіля вам необхідно мати при собі права і бути старше 21 року. Водійські права повинні бути видані не пізніше, ніж рік тому.
    Прокат автомобіля протягом тижня обійдеться в $ 400. Літр бензину в Тунісі коштує близько $ 1.
    У містах швидкість авторуху обмежена до 50 км / год, на дорогах - 90 км / год, на автострадах - 110 км / ч.
    Машина віддається в оренду водіям, які досягли 21 року.
    У містах слід дотримуватися особливої ​​обережності: численні мотоциклісти, мопеди і пішоходи практично не дотримуються правил дорожнього руху. У Тунісі заборонено пересуватися по Сахарі без спеціального дозволу, яке необхідно отримати у місцевої влади, вказавши свій маршрут і надавши відомості про машину, провізії та наявності досвідченого гіда.

Категорія: Туніс - Про країну | Переглядів: 638 | Додав: Marina (17.02.2014) | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0

Имя *:
Email:
Код *:
Перова Марина
т/ф. (032) 260-22-40
моб. (067) 337-16-57
icq: 455-735-552
skype: marinka55508
e-mail: office@turgorit.com.ua
Мисло Наталія
т/ф. (032) 276-74-09
моб. (067) 673-03-09
icq: 232-870-330
skype: nataly7000
e-mail: polyservice1@ukrpost.ua
Гончарова Діана
т/ф. (032) 260-22-40
моб. (098) 476-86-18
e-mail: office@turgorit.com.ua

група Полісервіс-Тур вконтакті сторінка Полісервіс-Тур в google+ сторінка Полісервіс-Тур у facebook сторінка Полісервіс-Тур в twitter сторінка Полісервіс-Тур в Мой Мир на Mail Ru


Тури в Єгипет

Тури в Таїланд

Тури в Європу

Тури в Австрію

Новорічні тури

Тури в Туреччину

Тури в Домінікани

Тури в Польщу

Тури в Німеччину

Різдвяні тури

Тури в Грецію

Тури в Шрі-Ланку

Тури в Угорщину

Тури в Італію

Святкові тури

Тури в ОАЕ

Тури в Туніс

Тури в Словаччину

Тури у Францію

Тури в Україну

Тури на Кіпр

Тури в Чорногорію

Тури в Чехію

Тури в Іспанію

Тури в Болгарію


Рейтинг@Mail.ru Активный отдых: Крым, Кавказ, Карпаты, Алтай. Походы, рафтинг, конные туры. Каталог туристических сайтов.
Copyright Strannica © 2010-2018
Сайт управляется системой uCoz